• امروز : دوشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 25 September - 2023

برنامه ریزی برای برگزاری سنت چهارشنبه سوری با کمترین تلفات/ مخالف شادی مردم نیستیم

  • کد خبر : 12099
  • ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۹
برنامه ریزی برای برگزاری سنت چهارشنبه سوری با کمترین تلفات/ مخالف شادی مردم نیستیم

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز از برنامه ریزی برای برگزاری چهارشنبه سوری با کمترین تلفات خبر داد. به گزارش تانیش نیوز، دکتر جواد احمدیان در گفتگو با خبرنگاران گفت: مخالف شادی مردم نیستیم و تمایل داریم سنت چهارشنبه سوری طبق روال قدیم برگزار شود. وی برگزاری جشنواره مسابقات ویژه برای کودکان و نوجوانان از […]

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز از برنامه ریزی برای برگزاری چهارشنبه سوری با کمترین تلفات خبر داد.

به گزارش تانیش نیوز، دکتر جواد احمدیان در گفتگو با خبرنگاران گفت: مخالف شادی مردم نیستیم و تمایل داریم سنت چهارشنبه سوری طبق روال قدیم برگزار شود.

وی برگزاری جشنواره مسابقات ویژه برای کودکان و نوجوانان از طریق اپلکیشن شاد و برنامه های ویژه دیگر برای کودکان را از جمله برنامه های تدارک دیده شده برای چهارشنبه سوری نام برد و گفت: اقدامات و برنامه هایی به ریاست استانداری و مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی تبریز و با هماهنگی آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و.. در حال انجام است تا بتوانیم آمار فوتی، مصدومین را کاهش داده و چهارشنبه آخر سال خوبی برای هموطنان فراهم کنیم.

وی افزود: در عرصه معاونت درمان و اورژانس پیش بیمارستانی برای پیشگیری از حوادث غیر مترقبه نیز در خصوص چهارشنبه آخر سال و تصادفات در شورای تصادفات طرح هایی برای مقابله با رانندگان پرخطر و متخلف را ارائه کرده ایم.

دکتر احمدیان افزود: امیدواریم تبیین فرهنگ عمومی با همکاری و هماهنگی اصحاب رسانه، صداو سیما و آموزش و پرورش به جدیت انجام شود و با برنامه ها و کارهای فرهنگی که برای قشر کودکان و نوجوانان بخصوص قشر دانش آموزان انجام خواهد شد جوی شاد و الهام گرفته از آداب و رسوم چهار شنبه آخر سال ایرانیان برای مردم داشته باشیم و بتوانیم آسیب های احتمالی قطع عضو و فوتی را کاهش دهیم.

احمدیان در خصوص چهارشنبه آخر سال گفت: در سال ۱۳۹۹ یک نفر فوتی در مراسم چهارشنبه سوری داشتیم و متاسفانه سال گذشته ۸ نفر در سطح استان جان خود را در این حوادث از دست دادند و ۴۳۸ نفر مصدوم بودند که ۲۰۷ نفر از آنان آسیب چشمی و ۲۷ نفر دچار قطع عضو شدند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز  همچنین گفت: بسیاری از بیمارستان های آذربایجان شرقی قدیمی هستند و ضریب اطمینان و امنیت آنها در سوانحی چون زلزله پایین است و بر همین اساس ساخت سه بیمارستان هزار تختخوابی تا ۱۴۲۰ در استان در دستور کار است.

احمدیان با بیان اینکه حوزه نظارت و امور بیمارستانی گستره وسیعی از خدمات و وظایف دانشگاه علوم پزشکی را شکل می دهد، گفت: انتقال بیمارستان کودکان و افتتاح مرکز درمانی مردانی آذر از ابتدای سال کار بزرگی بود که با کمترین مشکل به سرانجام رسید و در حال حاضر ۲۴۰ تخت این بیمارستان به ۴۵۰ تخت فعال رسیده و مرکز جامع درمان سرطان نیز با کمک خیر و هزینه کرد ۶۰۰ میلیارد تومانی علوم پزشکی برای تجهیز آن در حال ساخت است.

وی افزود: این مرکز بزرگترین مرکز درمان سرطان در خاورمیانه است که با افتتاح آن تحول مهمی در خصوص پذیرش بیماران سرطانی و رادیوتراپی این بیماران رخ خواهد داد بود و تجهیز و آماده سازی آن را از هم اکنون آغاز کرده ایم و علاوه بر این شاهد افزایش مراکز درمان ناباروری استان و ارائه خدمات با تعرفه دولتی در بیمارستان های الزهرا و طالقانی تبریز هستیم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص اقدامات نظارتی معاونت درمان نیز گفت: با توجه به فعالیت بیش از شش هزار مرکز درمانی در استان تعداد ۱۷۲۷ بازدید صورت گرفته از این مراکز در سال قبل، امسال به ۲۵۴۶ مورد افزایش یافته که رشد ۴۷ درصدی نظارت ها را نشان می دهد و در این نظارتها ۵۰۸ تخلف ثبت شده که نسبت به سال قبل ۱۷۷ درصد افزایش داشته و ۶۶ مورد به ماده ۱۱ برای رسیدگی به تخلفات و ۱۳۶ مورد به نظام پزشکی ارجاع داده شده و ۳۳ مرکز نی بدلیل بی توجهی به تذکرات صادره پلمپ و بیش از ۶۰ مورد نیز به دادگاه معرفی شده اند و بیشترین تخلفات نیز مربوط به دخالت افراد فاقد صلاحیت بالینی در امور پزشکی بوده است.

وی با بیان اینکه سال خوبی از نظر تامین تجهیزات بیمارستان‌ها داشته ایم، گفت: در دهه اخیر به تجهیز سرمایشی مراکز درمانی استان توجه چندانی نشده بود و کرونا نیز این وضعیت را تشدید کرده بود که بر همین اساس امسال ۲۳۹ تجهیزات سرمایشی با هزینه  یک هزار میلیارد تومانی در شهرهایی چون میانه، هشترود، اسکو، جلفا و هادیشهر خریداری و بهره برداری شده و خرید و نصب یک دستگاه سی تی اسکن و خرید و نصیب یک دستگاه سی تی آنژیو برای بیمارستان امام رضا(ع) تبریز نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته در این خصوص بوده که هزینه خرید آن با ارز ۴۲۰۰ تومانی حدود ۷ میلیارد تومان بوده که با نرخ کنونی ارز امروز چند ده میلیارد ارزش دارد.

احمدیان با اشاره به خرید سی تی اسکن ۳۲ اسلایسی در راستای رویکرد توسعه ای بیمارستان امام رضا به ویژه در بخش اورژانس گفت: در همین زمینه یک دستگاه رادیوتراپی نیز خرید و نصب شده و در مرحله آزمایش است که نیمه شعبان افتتاح و یکی از مطالبات عمومی در حوزه درمان استان محقق می شود و همچنین خرید میکروسکوپ جراحی برای کاشت حلزون در بیمارستان مردانی آذر  و نیز یک میکروسکوپ جراحی چشم برای بیمارستان نیکوکاری صورت گرفته است.

وی خرید دستگاه ید درمانی، سه دستگاه رادیولوژی دیجیتال، افزایش خدمات دندانپزشکی در میانه و مرند و شیخ الرییس ۲ تبریز  به ویژه برای افراد محروم، خرید سه دستگاه سی آر ارتوپدی برای تبریز و یک دستگاه برای اهر، دستگاه ام آر آی برای بیمارستان های رازی و شهدا از محل اعتبارات سازمان بهداشت جهانی را از دیگر اقدامات صورت گرفته برای خرید و بروزرسانی تجهیزات مراکز درمانی آذربایجان شرقی اعلام کرد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه در زمینه پیوند اعضا کارهای خوبی در استان شده، گفت: هم در فراهم آوری و هم انجام عمل پیوند در امام رضا تبریز یک روند افزایش جهشی را به ویژه بعد از کرونا شاهد بودیم به طوری که ۱۴ اهدا عضو از موارد مرگ مغزی سال قبل امسال به ۳۳ و ۲۳ پیوند کبد به ۴۲ مورد افزایش یافته اند و همچنین امسال دو پیوند کبد از اهدا کننده زنده برای بار اول در استان صورت گرفت که یک عمل بسیار دشوار است و افزایش سه پیوند قلب سال ۱۴۰۰ به شش مورد و ۱۹ پیوند کلیه به ۷۰ مورد نیز در سالجاری اتفاق افتاده است.

وی افزود: در زمینه کاشت حلزون شاهد یک انقلاب هستیم و با توجه به تصمیم دولت سیزدهم برای خدمت رسانی به بیماران خاص و تخصیص ۵ هزار میلیارد تومان به این بخش، کاشت حلزون برای کودکانی که ناشنوا به دنیا می آیند و در صورت عدم درمان علاوه بر ناشنوایی قدرت تکلم خود را نیز از دست خواهند داد، سعی می شود با انجام عمل کاشت زیر سه سال به عنوان فردی عادی به زندگی خود ادامه دهند و بر این اساس تعداد ۷۰ عمل کاشت حلزون سال قبل که با هزینه ۸ میلیون تومانی برای اقدامات اولیه و هزینه های بالای ۱۰۰ میلیون برای تجهیزات انجام می شدند، امسال با تقبل تمام هزینه های عمل کاشت توسط وزارت به ۱۳۴ مورد رسیده است.

احمدیان از راه اندازی گروه های نظارت عصر و شب با توجه به فعالیت شبانه روزی بسیاری از مراکز درمانی استان نیز خبر داد و گفت: تشکیل قرارگاه نظارت بر نظام جامع سلامت و نظارت مدیریتی از مراکز بیمارستانی بخشی از اقدامات این گروه ها بوده و بر اساس نظارت و ارزیابی های وزارتخانه از ۱۹ بیمارستان استان، ۱۶ بیمارستان درجه یک و یک بیمارستان کاندید رتبه یک عالی و یکی کاندید رتبه یک برتر شده و راه اندازی سی تی اسکن و آشیانه هلیکوپتر برای انتقال بیمار در بیمارستان میانه نیز انجام شده است.

لینک کوتاه : https://tanishnews.ir/?p=12099

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.